Uwaga! Uwaga! Zbliża się wielka jesienna impreza: Hubertus 2013 w Humorku.

19.10.2013 r.

godz. 9.00 – Hubertus dla młodzieży – cena: 100 zł

godz. 13.00 – Hubertus ,,wachtowy” – cena: 130 zł

26.10.2013 r.

godz. 12.00 – Hubertus dla dorosłych – cena: 150 zł
godz. 12.00 – Hubertus dla dzieci – cena: 100 zł

Cena Huberusa na własnym koniu – 50 zł

W cenę wchodzi: koń, jazda rozprężająca przed gonitwą (teren lub ujeżdżalnia), gonitwa, pamiątkowe flo dla wszystkich uczestników, nagrody dla zwycięzców, ciepły poczęstunek przy ognisku.

Podana godzina to godzina zbiórki i rozpoczęcia szykowania koni.

Wszystkich zawodników obowiązują eleganckie stroje jeździeckie!

Odbędą się również wybory Miss i Mistera Gonitwy.

 

RELACJA Z HUBERTUSA 2013

 

Zapisy telefoniczne

697-527-872

 

____________________________________________________________________________________________

W Polsce odbiciem tradycji polowań konnych jest Bieg Myśliwski Świętego Huberta, którym czci się święto patrona myśliwych (także leśników, sportowców, matematyków i metalowców, a nawet – w tradycji ludowej – lunatyków i chorych na epilepsję).
Przypada ono na dzień 3 listopada i główne biegi odbywają się tego dnia, w najbliższy mu weekend, a obecnie ze względu na wielkie zainteresowanie biegami, zwanymi krótko Hubertusami, trwają one od połowy października do połowy listopada. Jest to „polowanie” całkowicie symboliczne, bez psów, a „lisem” jest jeden z jeźdźców z przypiętą do lewego ramienia lisią kitą.

Chcąc wziąć czynny udział w Hubertusie trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest to ŚWIĘTO! Obowiązuje więc odpowiedni strój. Klasyczny strój myśliwski to czerwony frak, białe bryczesy, czarne buty jeździeckie z brązowymi mankietami oraz irchowe rękawiczki. Na głowie oczywiście toczek. Dopuszczalny jest również strój taki, jaki obowiązuje na zawodach jeździeckich. Trzeci wariant, to tak zwany strój dżentelmeński: marynarka w pepitkę, bryczesy, czarne buty, biała koszula i ciemny krawat. Ale jaki by to nie był strój – ma być odświętnie i elegancko!

Należy też bardziej niż zwykle zadbać o wygląd konia. Koń i jego rząd powinny lśnić czystością. Dobrze jest też zadbać o jakieś dodatkowe, odświętne ozdoby: wstążeczki, warkoczyki itp.

Należy też dbać o dobrą atmosferę imprezy, a nic tu nie działa tak dobrze, jak nienaganne zachowanie uczestników. Należy być dżentelmenem również w czasie jazdy. Nie wolno opuszczać przydzielonego nam miejsca w zastępie, aż do finałowej pogoni za lisem. Nie wolno zajeżdżać innym drogi ani najeżdżać na poprzedzającego jeźdźca. Największym grzechem jest wyprzedzanie prowadzącego zastęp mastra. No i w czasie finałowej pogoni za lisem też trzeba panować nad swoimi emocjami, żeby nie stanowić zagrożenia dla siebie i swojego konia, jak i pozostałych jeźdźców i koni.

źródło: http://www.centrumhipiki.com/Podstrony/Oferta/Hubertus

Komentarze

komentarz