Uwaga! Uwaga! Zbliża się wielka jesienna impreza: Hubertus 2014 w Stajni Humorek

 

Podajemy terminy tegorocznych biegów. Więcej informacji wkrótce.

18.10.2013 r.

Hubertus dla młodzieży – bez galopu (stępokłus)

Aktualizacja wolnych koni na dzień 07.10.2014: Hoża, Gracja, Dandy, Cent, Neo, Leon, Mamba

Hubertus wachtowy

Aktualizacja wolnych koni na dzień 07.10.2014: Burza, Hoża, Boreasz, Gracja, Dandy, Semiter, Boniek, Cent, Neo

 

25.10.2013 r.

Hubertus dla dorosłych (z galopem)

 

Hubertus dla dzieci (Pony Games)

Aktualizacja wolnych koni na dzień 07.10.2014: Dandy, Neo, Karmelita, Mithryl, Boniek, Cent

Ognisko, grill, tańce, hulanki i swawole.

 

Zapisy telefoniczne

697-527-872

 

____________________________________________________________________________________________

W Polsce odbiciem tradycji polowań konnych jest Bieg Myśliwski Świętego Huberta, którym czci się święto patrona myśliwych (także leśników, sportowców, matematyków i metalowców, a nawet – w tradycji ludowej – lunatyków i chorych na epilepsję).
Przypada ono na dzień 3 listopada i główne biegi odbywają się tego dnia, w najbliższy mu weekend, a obecnie ze względu na wielkie zainteresowanie biegami, zwanymi krótko Hubertusami, trwają one od połowy października do połowy listopada. Jest to „polowanie” całkowicie symboliczne, bez psów, a „lisem” jest jeden z jeźdźców z przypiętą do lewego ramienia lisią kitą.

Chcąc wziąć czynny udział w Hubertusie trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest to ŚWIĘTO! Obowiązuje więc odpowiedni strój. Klasyczny strój myśliwski to czerwony frak, białe bryczesy, czarne buty jeździeckie z brązowymi mankietami oraz irchowe rękawiczki. Na głowie oczywiście toczek. Dopuszczalny jest również strój taki, jaki obowiązuje na zawodach jeździeckich. Trzeci wariant, to tak zwany strój dżentelmeński: marynarka w pepitkę, bryczesy, czarne buty, biała koszula i ciemny krawat. Ale jaki by to nie był strój – ma być odświętnie i elegancko!

Należy też bardziej niż zwykle zadbać o wygląd konia. Koń i jego rząd powinny lśnić czystością. Dobrze jest też zadbać o jakieś dodatkowe, odświętne ozdoby: wstążeczki, warkoczyki itp.

Należy też dbać o dobrą atmosferę imprezy, a nic tu nie działa tak dobrze, jak nienaganne zachowanie uczestników. Należy być dżentelmenem również w czasie jazdy. Nie wolno opuszczać przydzielonego nam miejsca w zastępie, aż do finałowej pogoni za lisem. Nie wolno zajeżdżać innym drogi ani najeżdżać na poprzedzającego jeźdźca. Największym grzechem jest wyprzedzanie prowadzącego zastęp mastra. No i w czasie finałowej pogoni za lisem też trzeba panować nad swoimi emocjami, żeby nie stanowić zagrożenia dla siebie i swojego konia, jak i pozostałych jeźdźców i koni.

źródło: http://www.centrumhipiki.com/Podstrony/Oferta/Hubertus

Komentarze

komentarz