W trakcie naszej Stajennej Wigilii odbyła się zbiórka pieniędzy oraz karmy i kocy na wsparcie dla bezdomnych zwierząt. Zebrane dary zostały przekazane Fundacji Karuna, której wolonatariusze w zimowe poranki karmią na Bródnie dzikie koty. Pod opieką Fundacji Karuna znajduje się tam ponad 50 kotów. Z naszej wigilijnej zbiórki udało się kupić dla nich prawie 40 kg suchej i mokrej karmy. Koty dostały karmy za prawie 400 zł.

Za pozostałe zebrane 180 zł zostala zakupiona karma dla Psiego Azylu w Zielonce. Jest to Ośrodek Adopcyjny. Mają tam w tej chwili samych staruszków i siedem ośmiotygodniowych szczeniąt małych ras, prawdopodobnie yorków z nielegalnej hodowli. Są teraz na sztucznym mleku, więc mokra karma dobrej jakości bardzo się przyda – tania karma, którą schronisko otrzymuje, powoduje u zwierząt rozwolnienie.

Mieszkają w genialnie zaprojektowanych budach, wszystkie są wykastrowane, dostają codziennie catering, składający się z karmy suchej, mokrej i mielonego mięska. Budy, w których mieszkają, składają się z trzech pomieszczeń: przedpokoju, jadalni i sypialni. Stare derki i czapraki z Humorka przydadzą się do ocieplenia tych domków. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Komentarze

komentarz