Propozycje ,,zawodów” Pony Games, Horse Games i Hobby Horse.

 

Dzień: 08.05.2022r

Lokalizacja: Stajnia Humorek, 05-282 Krawcowizna 85

 

Konkursy:

  1. Pony Games z asekuracją

Konkurs dedykowany najmłodszym i najmniej zaawansowanym miłośnikom jeździectwa. Zawodnicy będą mieli do pokonania specjalny tor przeszkód. Liczyć się będzie zwinność, spryt, koordynacja i determinacja rodziców, którzy będą prowadzić  konia, aby ten nie zboczył ze szlaku. (Szkolenie rodziców przed konkursem)

 

  1. Pony Games samodzielnie

Konkurs dla troszkę bardziej zaawansowanych dzieci i młodzieży, która czuję się na siłach, aby pokonać tor przeszkód samodzielnie (oczywiście pod subtelnym nadzorem). Tutaj również liczą się zwinność, spryt i koordynacja oraz dodatkowo poprawność użycia pomocy jeździeckich i prawidłowość oddziaływania na konia.

 

 

  1. Horse Games stopień I

Ten konkurs jest propozycją dla dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się samodzielnie w dwóch chodach – stępie i kłusie. Oceniana będzie dokładność oraz styl przejazdu po określonej trasie. Wcześniej udostępnimy wymaganą trasę – ,,Próbę Humorków”. Mimo nazwy ,,Horse Games” udział mogą  brać również kuce.

 

  1. Horse Games stopień II

Konkurs dla najbardziej zaawansowanych jeźdźców. Podobnie jak przy stopniu I wzrost konia nie ma znaczenia. Od zawodników oczekiwać będziemy jazdy na poziomie minimum odznaki Jeżdżę Konno – czyli samodzielnego poruszania się w trzech chodach. Do zaprezentowania będzie stylowa, poprawna jazda z elementami drągów i cavaletti. Również wcześniej udostępnimy wymagany program o nazwie ,,Próba Humorków 2”

 

 

  1. Hobby Horse

Dla niewtajemniczonych Hobby Horse do dyscyplina sportu polegająca na odwzorowaniu dyscyplin jeździeckich na własnych nogach, z rekwizytem w postaci konia na patyku. Przy okazji naszych Humorkowych zawodów ograniczymy się do dyscypliny skoków. Uczestnicy będą musieli pokonać odpowiedni parkur na zasadach konkursu zwykłego, czyli z uwzględnieniem dokładności i czasu pokonania toru przeszkód.

Aby było sprawiedliwie, konkurs zostanie podzielony na następujące kategorie:

 

Nazwa Zawodnicy Wysokość przeszkód
MIKRO LL Do 110cm wzrostu Malutkie J
MINI LL 110-135cm wzrostu Do 40cm
LL 135-150cm wzrosu Do 60cm
L Powyżej 150cm wzrostu 80-90cm
Dorośli Powyżej 30 r.ż. 60-70cm
Potęga skoku Open Od 100cm

 

We wszystkich kategoriach, oprócz MIKRO LL, zawodników obowiązuje dosiadanie konia na patyku. Kto posiada swojego to przybywa z nim. Kto nie posiada – pożyczymy.

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

– Każdy zawodnik ma prawo do dwóch startów w konkurencjach jeździeckich i do dwóch startów w Hobby Horse.

– Koszt udziału: wpisowe – 70zł,  startowe – 30zł za każdy start, dla członków klubu: wpisowe – 35zł, startowe – 15zł za każdy start

– Zawodników obowiązują przynajmniej schludne stroje jeździeckie, treningowe. Mile widziane eleganckie stroje konkursowe.

– Dla każdego zawodnika pamiątkowe Flo. Dla zwycięzców nagrody rzeczowe.

– Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy – kjhumorek@gmail.com

– W zgłoszeniu prosimy podać: Imię i Nazwisko zawodnika, wiek, imię konia, numery wybranych konkursów, numer telefonu.

– Wszelkie pytania prosimy kierować do Agaty pod numerem – 577527872 lub do Magdy pod numerem 606343505

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

fot. Jarosław Komorowski

Komentarze

komentarz